English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 66950848- 021
نمابر: 66950848- 021
آدرس دبیرخانه: تهران،خیابان انقلاب، خیابان قدس، ابتدای خیابان طالقانی- شماره 594- ساختمان امور ایثارگران- طبقه سوم
پست الکترونیکی: info.iraneia@yahoo.com
کد پستی: 1417863181
آمار بازدید
مشاهده خبر
احداث جاده در جنگل ابر متوقف شده است

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت از محیط زیست از توقف احداث جاده در جنگل ابر شاهرود خبر داد و گفت: طرح حفاظت از این جنگل در دست مطالعه و تدوین است.

معصومه ابتکاردوشنبه شب در نشست خبری در سمنان افزود : جنگل ابر دارای طبیعت بکر و با ارزش و مقدمات و مطالعات اولیه طرح حفاظتی جنگل ابر در داخل استان سمنان تهیه شده است.

وی گفت: برای تکمیل این طرح نیاز به همکاری استان گلستان و تلاش بر این است تا آخر سال این طرح مطالعاتی تهیه و به شورای عالی محیط زیست ارایه شود.

ابتکار، از همکاری تشکل های مردم نهاد به ویژه رسانه ها در قبال حفاظت از این جنگل تقدیر کرد و گفت: صراحت و رک گویی رسانه ها موجب روشن شدن افکار عمومی در قبال اهمیت این جنگل شد.

وی، از انعقاد فاز دوم قرار داد حفاظت از یوز پلنگ آسیایی با برنامه عمران سازمان ملل متحد خبر داد و گفت : این امر به دنبال ارزیابی مثبت حفاظت از این گونه در 10 سال اول این طرح صورت گرفت که به گفته سازمان ملل اقدامات ایران جلوی انقراض یوز پلنگ آسیایی را گرفت.

ابتکار، افزود : این اقدام با حفاظت از زیستگاه و حمایت از خود گونه در زیست گاه انجام شده و فاز دوم نیز در استان سمنان اجرا می شود که نیازمند مشارکت جوامع محلی ؛ آموزش روستاییان و دامداران است.

ابتکار، یوزپلنگ را گونه ای با ارزش و دارای جاذبه های بین المللی خواند و افزود : به همین دلیل از آن به عنوان نماد تیم ملی فوتبال در رقابت های جام جهانی یاد شده و هنرمندان و ورزشکاران طرح های مختلفی را در این زمینه ارایه داده اند.

وی، در خصوص حمایت از دامداری که دام هایش توسط یک قلاده پلنگ تلف شده است، گفت: با بررسی دقیق این موضوع و صحت ادعاهای مطرح شده حمایت لازم برای جبران خسارت وارده از این دامدار صورت خواهد گرفت.

منبع: ایرنا
تاریخ انتشار: 1392/08/23 - 16:31
شناسنامه انجمن

انجمن ارزیابی محیط زیست ایران

گروه تخصصی: بين رشته‌ای

زمینه تخصصی: علوم محیط زیست، ارزیابی اثرات محیط زیستی، ارزیابی توان اکولوژیکی، آمایش سرزمین، اقتصاد محیط زیست، ظرفیت برد، خدمات اکوسیستمی، آموزش محیط زیست

شماره ثبت: 15758

تاريخ ثبت: 1381/6/18

طراحی و اجرا : شرکت آداک