English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 66950848- 021
نمابر: 66950848- 021
آدرس دبیرخانه: تهران،خیابان انقلاب، خیابان قدس، ابتدای خیابان طالقانی- شماره 594- ساختمان امور ایثارگران- طبقه سوم
پست الکترونیکی: info.iraneia@yahoo.com
کد پستی: 1417863181
آمار بازدید
مشاهده خبر
دستور هاشمی رفسنجانی به دانشگاه آزاد برای کمک به حل بحران دریاچه ارومیه

به گزارش سبزپرس و به نقل از ایسنا، «حمید میرزاده» در جمع روسای واحدهای دانشگاه آزاد استان آذربایجان غربی با بیان این مطلب، گفت: به دستور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس هیات موسس و رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد، مقرر شد دانشگاه آزاد از تمام توان و ظرفیت‌های علمی و فنی خود برای نجات دریاچه ارومیه استفاده کند.

میرزاده بحران دریاچه ارومیه را نگرانی ملی قلمداد کرد که موجب تاثر تمامی ایرانیان شده است.

وی ضمن برشمردن تجربیات برخی از کشورهای پیشرفته در فائق آمدن بر بحران کم آبی و افزایش میزان بارندگی، خاطرنشان کرد: امروزه با بهره‌گیری از این تجربیات و به‌کار بستن تکنیک‌های پیشرفته علمی میزان بارندگی در برخی مناطق دارای بحران کم آبی، افزایش یافته است.

میرزاده، نجات دریاچه ارومیه را نیازمند یک نگاه ملی دانست و تاکید کرد: دانشگاه آزاد از تمام توان و ظرفیت‌های خود برای حل این بحران در صورت تمایل مسئولان ملی و محلی استفاده خواهد کرد.

سرپرست دانشگاه آزاد با تاکید براینکه، تاسیس و راه‌اندازی شهرک‌های دانش بنیان از اولویت‌های برنامه مدیریت جدید دانشگاه است، اظهار داشت: برای تبدیل علم به ثروت و ایجاد بازار کار برای فارغ التحصیلان دانشگاه به دنبال تاسیس شرکت‌های دانش بنیان هستیم تا از یک سو مشکل اشتغال دانش‌آموختگان این دانشگاه را حل کنیم و از سوی دیگر با تقویت فرآیند تبدیل دانش به ثروت و سرمایه به رونق اقتصادی کشور کمک کنیم.

میرزاده از روسای واحدهای دانشگاه آزاد آذربایجان غربی خواست تا متناسب با توانانی‌های خود با مشارکت در طرح ساخت شهرک‌های دانش بنیان به حل مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی استان کمک کنند.

منبع: سبزپرس
تاریخ انتشار: 1392/09/03 - 8:59
شناسنامه انجمن

انجمن ارزیابی محیط زیست ایران

گروه تخصصی: بين رشته‌ای

زمینه تخصصی: علوم محیط زیست، ارزیابی اثرات محیط زیستی، ارزیابی توان اکولوژیکی، آمایش سرزمین، اقتصاد محیط زیست، ظرفیت برد، خدمات اکوسیستمی، آموزش محیط زیست

شماره ثبت: 15758

تاريخ ثبت: 1381/6/18

طراحی و اجرا : شرکت آداک