English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 66950848- 021
نمابر: 66950848- 021
آدرس دبیرخانه: تهران،خیابان انقلاب، خیابان قدس، ابتدای خیابان طالقانی- شماره 594- ساختمان امور ایثارگران- طبقه سوم
پست الکترونیکی: info.iraneia@yahoo.com
کد پستی: 1417863181
آمار بازدید
مشاهده خبر
شرکت دو تن از اعضای هیات مدیره انجمن ارزیابی محیط زیست ایران در گردهمایی " نقش انجمن های علمی در ارتقای کیفیت آموزش عالی"

 

گردهمایی  " نقش انجمن های علمی در ارتقای کیفیت آموزش عالی" در تاریخ پنجشنبه 26 آذرماه در سالن کنفرانس محل دائمی نمایشگاههای تهران برگزار شد.

در این گردهمایی که جمع کثیری از روسا و اعضای هیات مدیره انجمن های علمی حضور داشتند بحث های مهمی پیرامون جایگاه انجمن های علمی و روشهای بهره گیری هر چه بهتر از توانمندیهای انجمن های علمی مطرح شد. در این نشست که اقای دکتر میرسنجری  و خانم دکتر مبرقعی به نمایندگی از انجمن ارزیابی محیط زیست ایران در آن حضور داشتند با خیر مقدم و خوش آمد گویی آقای دکتر صادقی دبیر محترم کمیسیون انجمن های علمی آغاز شد و در ادامه آقای دکتر عارف رییس محترم انجمن رمز ایران به ایراد سخن پرداختند. ایشان با اشاره به شاخصهای پیشرفت  علمی در کشور با محوریت سند چشم انداز، نقش انجمن های علمی را در تحقق این شاخصها بسیار ضروری دانستند و اذعان داشتند"انجمن های علمی قیم نمی خواهند بلکه یاور می خواهند" ایشان با اشاره به این مطلب عنوان کردند وزارت علوم باید دخالت در امور انجمن ها اعم از اساسنامه و مدیریتهای داخلی را به حداقل تقلیل دهد و تنها نقش نظارتی داشته باشد. از مهمترین ظرفیتهای انجمن های علمی می توان به نقش آنها در ارزیابی های علمی، تدوین استانداردها و ممیزی علوم اشاره نمود که متاسفانه در ایران سهم انجمن ها در این موارد کمرنگ است. در ادامه آقای دکتر وحید احمدی معاون پژوهشی وزیر علوم به ایراد سخن پرداختند و بیان داشتند وزارت علوم سعی دارد بار مالی انجمن ها را به حد اقل برساند و به آنها در زمینه رفع مشکلات مالی کمک کند لذا به تمامی دانشگاهها ابلاغ نموده ایم که فضا و امکانات اداری در اختیار انجمن ها قرار دهند و  ضمنا تمامی حق عضویت های انجمن های علمی باید از طریق دانشگاهها پرداخت گردد و در صورت پرداخت، اساتید و دانشجویان می توانند آنرا از دانشگاه محل کار و تحصیل خود مطالبه نمایند. آقای قاسمی رییس شورای انجمن های علمی و اقای حافظ نیا از انجمن ژئوپلتیک ایران از دیگر سخنرانان این نشست بودند که به بیان دیدگاههای خود پرداختند. در بخش دوم نشست نیز میز گردی با حضور نمایندگانی از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و  انجمن های علمی تشکیل گردید. جلسه در ساعت 13 پایان یافت.

تاریخ انتشار: 1394/10/22 - 14:0
شناسنامه انجمن

انجمن ارزیابی محیط زیست ایران

گروه تخصصی: بين رشته‌ای

زمینه تخصصی: علوم محیط زیست، ارزیابی اثرات محیط زیستی، ارزیابی توان اکولوژیکی، آمایش سرزمین، اقتصاد محیط زیست، ظرفیت برد، خدمات اکوسیستمی، آموزش محیط زیست

شماره ثبت: 15758

تاريخ ثبت: 1381/6/18

طراحی و اجرا : شرکت آداک