English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 66950848- 021
نمابر: 66950848- 021
آدرس دبیرخانه: تهران،خیابان انقلاب، خیابان قدس، ابتدای خیابان طالقانی- شماره 594- ساختمان امور ایثارگران- طبقه سوم
پست الکترونیکی: info.iraneia@yahoo.com
کد پستی: 1417863181
آمار بازدید
مشاهده خبر
 شعار محیط زیستی سال 2016: پیش بسوی زندگی!

درود

ضمن عرض تبریک به مناسبت روز جهانی محیط زیست برای هر که دست و دلی در حفاظت از محیط زیست ملی و جهانی دارد...

 شعار محیط زیستی سال 2016: پیش بسوی زندگی!

2016 Slogan: "Go Wild for Life"

و موضوع محیط زیستی 2016: تحمل برای تجارت غیرقانونی حیات وحش به آخر رسیده است.

2016 Theme: Zero tolerance for the illegal trade in wildlife

 تجارت غیر قانونی و پررونق محصولات مرتبط با حیات وحش، تنوع زیستی ارزشمند زمین را می فرساید. تجارت غیرقانونی حیات وحش سرقت از میراث طبیعی محسوب می شود که تمام گونه ها را به ورطه نابودی و انقراض می کشاند. قتل و قاچاق منجر به تضعیف اقتصاد و اکوسیستم ها (بوم سازگان) می شود و به جرایم سازمان یافته و افزایش فساد و ناامنی در جهان دامن می زند.

جرایم حیات وحش، فیل ها، کرگدن ها، ببرها و لاک پشت های دریایی را به خطر می اندازد. در سال 2011، گونه ای از کرگدن در ویتنام منقرض شد ضمن اینکه آخرین کرگدن سیاه و سفید غربی از کامرون در همان سال از بین رفت. میمون های بزرگ در گامبیا، بورکینافاسو، بنین، توگو و سایر کشورها ناپدید شدند. ارکیده وحشی و چوب بلسان بنفش نیز که به عنوان حیات وحش شناخته می شوند، در معرض خطر انقراض هستند.

تلاش های زیادی برای مقابله با تجارت غیر قانونی از جمله سیاستگزاری و قوانین قدرتمند، برنامه های آگاهی رسانی و تنویر افکار عمومی، سرمایه گذاری در حفاظت و اجرای قانون توانسته است، برخی از موفقیت های بزرگ را به ثمر برساند. اما هنوز نیز این تلاش ها کم است و بسیاری از گونه ها در معرض خطر انقراض قرار دارند. ما هر کدام بنو به خود بایستی تلاش های لازم و درخور را درجهت برخورد با این جذر و مد شدید انجام دهیم.

چکار کنیم؟ مردم نیاز به درک آسیب و اثرات منفی این کسب و کار غیر قانونی بر محیط زیست، معیشت، جوامع و امنیت دارند. ما بایستی عادات و رفتارهایی که به نوعی تقاضا برای محصولات غیرقانونی حیات وحش را نمایان می سازند، تغییر دهیم.

موضوع امسال برای روز جهانی محیط زیست- پیش به سوی زندگی- شما را به تقدیر همه کسانی تشویق می کند که اقدامات خود را برای حفظ گونه های در معرض خطر برای نسل های آینده انجام می دهند.

این می تواند شامل تمام حیوانات یا گیاهانی باشد که در سطح محلی، ملی و جهانی به هر شکلی تهدید می شوند. بسیاری از انقراض ها در سطح محلی در نهایت به انقراض های جهانی می افزاید. هر کسی که هستید و هر کجا که زندگی می کنید نشان دهید که تحمل برای تجارت غیر قانونی حیات وحش در گفتار و در عمل به صفر رسیده است. تلاش کنید که تغییر کند.

 

منبع: http://www.wed2016.com/theme

برگردان: ساناز صنايع گلدوز

 

 

تاریخ انتشار: 1395/03/17 - 9:30
شناسنامه انجمن

انجمن ارزیابی محیط زیست ایران

گروه تخصصی: بين رشته‌ای

زمینه تخصصی: علوم محیط زیست، ارزیابی اثرات محیط زیستی، ارزیابی توان اکولوژیکی، آمایش سرزمین، اقتصاد محیط زیست، ظرفیت برد، خدمات اکوسیستمی، آموزش محیط زیست

شماره ثبت: 15758

تاريخ ثبت: 1381/6/18

طراحی و اجرا : شرکت آداک