English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 66950848- 021
نمابر: 66950848- 021
آدرس دبیرخانه: تهران،خیابان انقلاب، خیابان قدس، ابتدای خیابان طالقانی- شماره 594- ساختمان امور ایثارگران- طبقه سوم
پست الکترونیکی: info.iraneia@yahoo.com
کد پستی: 1417863181
آمار بازدید
مشاهده خبر
دانشگاه‌های ایتالیا به جنگ آلودگی‌های زیست بومی می‌روند

در شهر ناپل دفع غیرمجاز زباله‌ها از سوی سازمان‌های خلافکار سبب بروز آلودگی‌های زیست بومی شده و برخی متخصصان براین باورند که این آلودگی‌ها با افزایش نرخ ابتلا به سرطان و سایر بیماری‌ها در این کشور ارتباط دارند.

در «دهمین همایش رسانه‌های بین‌المللی با موضوع حفاظت از طبیعت» که اوایل ماه نوامبر سال جاری میلادی (2013) در ناپل برگزار شد تصریح شد: ایتالیا تنها کشوری نیست که با مشکل عدم مدیریت صحیح و بازیافت زباله‌ها دست و پنجه نرم می‌کند بلکه این یک معضل بین‌المللی است و اقدامات جهانی برای مقابله با این معضل جدی باید افزایش پیدا کند.

همچنین در سمپوزیوم سالانه‌ای که از سوی سازمان محیط زیستی «گرین‌آکورد» با عنوان «مردم آینده را می‌سازند؛ آینده‌ای بدون زباله» برگزار شد بر چالش‌هایی که جوامع بشری در زمینه کاهش تولید زباله و حفاظت از سلامت محیط زیست با آنها مواجه هستند تاکید شده است.

در این سمپوزیوم یک برنامه آموزشی محیط زیستی با همکاری 10 موسسه آموزشی منطقه «کامپانیا» که در جنوب ایتالیا قرار دارند، ارائه شد. این منطقه شاهد رشد فزاینده آمار ابتلا به تومورهای سرطانی بیش از سایر مناطق ایتالیا بوده است.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیوریستی‌ورلدنیوز، هدف از ارائه این برنامه آموزشی این است که دانشجویان به عنوان یک سفیر، آموخته‌های خود را با مردم و داوطلبان به اشتراک گذاشته و در زمینه اطلاع‌رسانی کنند.

«سرجیو اولگیاتی»، استاد دانشگاه «پارتنوپ» در ناپل که استاد مهمان در دانشگاه عالی پکن نیز هست دراین‌باره گفت: آموزش، ابزاری کلیدی برای مبارزه با معضل زباله‌هاست.

اولگیاتی در ادامه گفت: آموزش‌های مرتبط باید روی یافتن راه‌حل و نشان دادن تمامی اثرات منفی زباله‌ها بر زندگی بشر متمرکز شوند. منشاء این زباله‌ها می‌تواند از تعویض مدام تجهیزات الکترونیکی و دکوراسیون منزل گرفته تا استفاده از خودروی شخصی برای رفتن به محل کار باشد در حالی که گزینه‌های دیگری نیز برای رفع بسیاری از نیازهای زندگی بشر امروزی وجود دارند که می‌توانند آلودگی‌های کمتری تولید کنند.

اولگیاتی تصریح کرد: دانشگاه‌ها در تمامی رشته‌ها باید دروس خود را در یافتن راه‌حلی برای رفع این معضل افزایش دهند.

در حال حاضر برخی از دانشگاه‌های اروپایی رشته‌های «مدیریت و بازیافت زباله» دارند اما طرفداران محیط زیست معتقدند این رشته‌ها برای اینکه کارایی کافی داشته باشند باید «فرا رشته‌ای» شوند.

منبع: ايسنا
تاریخ انتشار: 1392/09/10 - 13:16
شناسنامه انجمن

انجمن ارزیابی محیط زیست ایران

گروه تخصصی: بين رشته‌ای

زمینه تخصصی: علوم محیط زیست، ارزیابی اثرات محیط زیستی، ارزیابی توان اکولوژیکی، آمایش سرزمین، اقتصاد محیط زیست، ظرفیت برد، خدمات اکوسیستمی، آموزش محیط زیست

شماره ثبت: 15758

تاريخ ثبت: 1381/6/18

طراحی و اجرا : شرکت آداک