English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 66950848- 021
نمابر: 66950848- 021
آدرس دبیرخانه: تهران،خیابان انقلاب، خیابان قدس، ابتدای خیابان طالقانی- شماره 594- ساختمان امور ایثارگران- طبقه سوم
پست الکترونیکی: info.iraneia@yahoo.com
کد پستی: 1417863181
آمار بازدید
مشاهده خبر
تشکیل کمیته‌ای ملی برای پیگیری وضعیت آلودگی هوای استان خوزستان

به گزارش سبزپرس و به نقل از خانه ملت، «محمد حسین قربانی»  افزود: ابتدا طرح الحاق یک بند به ماده 524 قانون آیین دادرسی از مواردی بود که مورد بررسی قرار گرفت که بر اساس آن مددجویان تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی اگر در هرجایی محکوم شدند دادگاه نتواند مستمری آنها را توقیف و به نفع طلبکار مصادره کند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، به حضور رییس جهاد دانشگاهی در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اشاره کرد و ادامه داد: وی در کمیسیون از پژوهشگاه‌های این نهاد از جمله رویان و ابن‌سینا گزارشی را ارائه کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ با یادآوری بررسی وضعیت آلودگی هوا در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس،‌ یادآور شد: با توجه به اینکه وضعیت هوای استان خوزستان بحرانی است و در یک ماه اخیر حدود 20 هزار نفر به دلیل این آلودگی به بیمارستان‌های شهر اهواز مراجعه کرده بودند لذا از مسئولان مربوطه درخواست کردیم تا این مهم مورد بحث قرار گیرد.

وی،‌ یادآور شد: روز چهارشنبه(29 آبان) دو نفر از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان به همراه جمعی از مسئولان محیط زیست و وزارت بهداشت و درمان به استان خوزستان رفتند تا آلودگی این شهر را مورد بررسی قرار دهند بر این اساس کمیسیون بهداشت امروز با دعوت از مسئولان وزارت کشور، محیط زیست، ستاد بحران، وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی اهواز و نمایندگان استان خوزستان موارد دست یافته در سفر دو روزه خود به اهواز را جمع‌بندی کرد تا بعد از بررسی، به مجلس ارایه کند و سپس در صحن قرائت شود.

قربانی،‌ تاکید کرد: با توجه به اینکه آلاینده‌های شیمیایی مانند آلایندگی کارخانه فولاد خوزستان درصد بالایی از آلودگی استان خوزستان را به خود اختصاص داده است بنابراین قرار شد کمیته ملی تشکیل شود تا آلاینده‌های استان خوزستان را پیگیری کند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اعضای کمیته ملی بررسی آلودگی هوای استان خوزستان، گفت:  این کمیته متشکل از نمایندگانی از سوی وزارت کشور، سازمان استاندارد، محیط زیست، وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، بهداشت و درمان و صنعت، معدن و تجارت است تا معضل آلودگی هوای این شهر شناسایی و کنترل شود.

منبع: سبزپرس
تاریخ انتشار: 1392/09/10 - 14:56
شناسنامه انجمن

انجمن ارزیابی محیط زیست ایران

گروه تخصصی: بين رشته‌ای

زمینه تخصصی: علوم محیط زیست، ارزیابی اثرات محیط زیستی، ارزیابی توان اکولوژیکی، آمایش سرزمین، اقتصاد محیط زیست، ظرفیت برد، خدمات اکوسیستمی، آموزش محیط زیست

شماره ثبت: 15758

تاريخ ثبت: 1381/6/18

طراحی و اجرا : شرکت آداک