English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 66950848- 021
نمابر: 66950848- 021
آدرس دبیرخانه: تهران،خیابان انقلاب، خیابان قدس، ابتدای خیابان طالقانی- شماره 594- ساختمان امور ایثارگران- طبقه سوم
پست الکترونیکی: info.iraneia@yahoo.com
کد پستی: 1417863181
آمار بازدید
مشاهده خبر
برداشت چوب از جنگل‌های شمال محدود می‌شود

به گزارش سبزپرس و به نقل از ایرنا، «خداکرم جلالی» روز شنبه (دیروز) گفت: این طرح در راستای بهینه سازی، پایش، حفظ، بهره برداری و مدیریت جنگل های شمال است و بهره برداری از آن در قالب طرح های جنگل داری منحصرا از درختان آسیب دیده، شکسته شده، خشک شده، افتاده ، ریشه کن شده، آفت زده، دیرزیست، پوسیده خواهد بود.

جلالی با تاکید بر این که باید به سمت توسعه زراعت چوب گام برداریم اظهارکرد: برای تامین چوب مورد نیاز کشور باید پس از تولید داخل مابقی کمبود ها از طریق واردات تامین شود، چراکه فشار خارج از توان اکولوژیکی جنگل ها را قبول نداریم و براساس مصوبه جدید برداشت چوب از جنگل ها محدود می شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی مجموع وسعت جنگل های شمال کشور را 2 میلیون هکتار اعلام و تصریح کرد: به طور میانگین سالانه حدود 800 هزار مترمکعب از جنگل های شمال در قالب طرح های جنگلداری توسط 52 شرکت برداشت صنعتی می شود.

وی با بیان این که این طرح با هدف جوان سازی و احیای جنگل ها صورت می گیرد، تاکید کرد: براساس ضوابط علمی و فنی تنها درختان خاصی از جنگل های شمال با اعلام نظر سه کارشناس خبره ، شناسایی و قابل برداشت می شود.

وی نیاز کشور به چوب را 5.5 میلیون مترمکعب عنوان کردو افزود: هم اکنون حدود یک میلیون مترمکعب آن به صورت چوب و حدود 2 میلیون تن آن به صورت محصولات چوبی به کشور وارد می شود.

منبع: سبزپرس
تاریخ انتشار: 1392/09/12 - 13:52
شناسنامه انجمن

انجمن ارزیابی محیط زیست ایران

گروه تخصصی: بين رشته‌ای

زمینه تخصصی: علوم محیط زیست، ارزیابی اثرات محیط زیستی، ارزیابی توان اکولوژیکی، آمایش سرزمین، اقتصاد محیط زیست، ظرفیت برد، خدمات اکوسیستمی، آموزش محیط زیست

شماره ثبت: 15758

تاريخ ثبت: 1381/6/18

طراحی و اجرا : شرکت آداک