English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 66950848- 021
نمابر: 66950848- 021
آدرس دبیرخانه: تهران،خیابان انقلاب، خیابان قدس، ابتدای خیابان طالقانی- شماره 594- ساختمان امور ایثارگران- طبقه سوم
پست الکترونیکی: info.iraneia@yahoo.com
کد پستی: 1417863181
آمار بازدید
مشاهده خبر
تلف شدن یک قلاده پلنگ در برخورد با یک خودرو در لرستان

نبیالله قائدرحمت، معاون اداره کل محیط زیست استان لرستان در گفت‌وگو باخبرنگار «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در لرستان، افزود: این حادثهشامگاه یکشبه در گردنه "ایواندر" رخ داده و راننده خودرو پس از تصادف با این پلنگ،با پلیس و همیاران محیط زیست تماس گرفت که بلافاصله در صحنه حاضر شدند.

وی ادامه داد: سن این پلنگ ماده بین 4 تا 5 سال بود و پس از اطلاعرسانی و رفتارمسوولانه راننده لاشه این گونه نادر حیوانی به محیط زیست منتقل و بیومتری و گرفتننمونههای خون و ژن برای بانک اطلاعاتی محیط زیست و اقدامهای لازم برای تاکسیدرمیو انتقال آن به موزه انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: سال 89 در ایستگاه چمچیت، یک قلاده دیگر پلنگ ایرانی بر اثربرخود با خودرو تلف شد.

قائدرحمت تأکید کرد: مسئولان راه و شهرسازی در نقاطی از جادهها که امکان عبورحیات وحش وجود دارد باید علائم مخصوص رانندگی نصب کند تا رانندهها با احتیاطبیشتری در چنین نقاطی رانندگی کنند.

معاون اداره کل محیط زیست استان لرستان با اشاره به حادثه دیگری که شب گذشتهبرای حیات وحش استان رخ داد، تصریح کرد: دو ساعت پس از مرگ این پلنگ، یک قلاده شغالدر جاده نزدیک به تنگ شبیخون با خودرو تصادف کرد و تلف شد. این حادثه در فاصله پنجکیلومتری از تصادف پلنگ رخ داد.

منبع: ايسنا
تاریخ انتشار: 1392/09/27 - 7:44
شناسنامه انجمن

انجمن ارزیابی محیط زیست ایران

گروه تخصصی: بين رشته‌ای

زمینه تخصصی: علوم محیط زیست، ارزیابی اثرات محیط زیستی، ارزیابی توان اکولوژیکی، آمایش سرزمین، اقتصاد محیط زیست، ظرفیت برد، خدمات اکوسیستمی، آموزش محیط زیست

شماره ثبت: 15758

تاريخ ثبت: 1381/6/18

طراحی و اجرا : شرکت آداک