English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 66950848- 021
نمابر: 66950848- 021
آدرس دبیرخانه: تهران،خیابان انقلاب، خیابان قدس، ابتدای خیابان طالقانی- شماره 594- ساختمان امور ایثارگران- طبقه سوم
پست الکترونیکی: info.iraneia@yahoo.com
کد پستی: 1417863181
آمار بازدید
مشاهده خبر
جاده جنگل ابر تعریض می‌شود

بهزاد گلابیان جنگل ابر را از جنگل‌های منحصر به فرد کشور و استان دانست و اظهار کرد: این جنگل از جمله جنگل‌های خزری است که موقعیت خاص و ارتفاع آن باعث شده که ابرهای مناطق شمالی در دامنه این جنگل گرد آمده و ما در آن با اقیانوسی از ابر مواجه شویم. این جنگل بواسطه شرایط ویژه و زیبایی‌های چشم نواز و نزدیکی به جاده از جاذبه‌های گردشگری کشور است که سالانه شمار زیادی از علاقمندان به طبیعت را به سوی خود می‌کشاند.

گلابیان با اشاره به طرح احداث جاده در این جنگل، تصریح کرد: در آن طرح قرار بود که جاده نه در خود جنگل ابر که تا پیش از جنگل احداث شود و دولت پیشین نیز اجرای این طرح را به استان گلستان واگذار کرده بود.

وی با اشاره به وجود 6 ذخیره گاه جنگلی به مساحت 1133 هکتار در استان، اظهار کرد: کل مساحت جنگل‌های استان 352 هزار هکتار است که بالغ بر 58 هزار هکتار آن را جنگل‌های خزری تشکیل داده و مابقی جنگل‌های ایران، تورانی هستند.

وی ادامه داد: سازمان جنگلها به منظور حفاظت بیشتر و جلوگیری از انقراض گونه‌های با ارزش جنگلی در مناطق حساس و آسیب پذیر به احداث ذخیره‌گاه‌های جنگلی پرداخته است و در این ذخیره‌گاه‌ها هرگونه بهره‌برداری از محصولات جنگلی، ممنوع و از ورود دام به داخل آنها جلوگیری می‌شود.

رییس اداره جنگل‌کاری و جنگل‌داری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان، سرانه جنگل برای هر نفر در استان سمنان را 5600 مترمربع عنوان کرد و گفت: جنگل‌های خزری مهمترین جنگل‌های استان هستند که عمدتا در شهرستان‌های مهدیشهر، دامغان، شاهرود و میامی قرار دارند.

منبع: ايسنا
تاریخ انتشار: 1392/09/27 - 7:50
شناسنامه انجمن

انجمن ارزیابی محیط زیست ایران

گروه تخصصی: بين رشته‌ای

زمینه تخصصی: علوم محیط زیست، ارزیابی اثرات محیط زیستی، ارزیابی توان اکولوژیکی، آمایش سرزمین، اقتصاد محیط زیست، ظرفیت برد، خدمات اکوسیستمی، آموزش محیط زیست

شماره ثبت: 15758

تاريخ ثبت: 1381/6/18

طراحی و اجرا : شرکت آداک