English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 66950848- 021
نمابر: 66950848- 021
آدرس دبیرخانه: تهران،خیابان انقلاب، خیابان قدس، ابتدای خیابان طالقانی- شماره 594- ساختمان امور ایثارگران- طبقه سوم
پست الکترونیکی: info.iraneia@yahoo.com
کد پستی: 1417863181
آمار بازدید
مشاهده خبر
  فاز جدید پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی تمدید شد

به نقل از سایت خبری سبز پرس مدیر طرح حفاظت از یوزپلنگ آسیایی سازمان حفاظت محیط زیست از تمدید فاز جدید پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی خبر داد و گفت: کلیه مکاتبات برای ارسال اسناد این پروژه به وزارت امورخارجه انجام شده و پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی حداقل تا سال 2016 ادامه پیدا می کند .

به گزارش سبزپرس و به نقل از روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، «هومن جوکار» با بیان اینکه سند متمم فاز دوم این پروژه بزودی به امضای نماینده مقیم UNDPو رییس سازمان حفاظت محیط زیست می رسد، اظهار داشت: کلیه فعالیت های متمم فاز دوم پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی قرار است،در بستر زیستگاه انجام شود و چند زیستگاه بعنوان پایلوت در زیستگاه های یوزپلنگ آسیایی انتخاب شده است.

وی ادامه داد: قصد داریم در هر زیستگاه پایلوت مدل مشارکتی مردم در حفاظت را به وجود آوریم .

مدیر طرح حفاظت از یوزپلنگ آسیایی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه کارکرد های هر کدام از این زیستگاه ها متفاوت خواهد بود، گفت: در یک زیستگاه مدل اکوتوریسم،‌در زیستگاه دیگر مدل مشارکت مدیریت مرتع با مشارکت دامداران ، در مدل سوم قرار است مدیریت شکار پایدار را با مردم محلی انجام دهیم.

جوکار با اشاره به رویکرد جدید به موضوع حفاظت مناطق حفاظت شده، افزود: مردم پیرامون این مناطق باید از تولیدات مناطق حفاظت شده بهره مند شوند.

وی تاکید کرد: در این صورت مردم حامی حفاظت از این مناطق می شوند.

مدیر طرح حفاظت از یوزپلنگ آسیایی سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: در صورتی که هر یک از کارکردها با موفقیت انجام شود، این مدل‌های مشارکتی در زیستگاه های دیگر یوزپلنگ آسیایی و سایر زیستگاه های حیات وحش اجرا می شود.

جوکار با اعلام اینکه پایداری حفاظت برای سازمان حفاظت محیط زیست مهم است، اظهار داشت: با اجرای این مدل های مشارکتی از محصول حفاظت برای مردم استفاده می کنیم.

وی ادامه داد :محصول حفاظت در یک منطقه می تواند زیبایی منطقه و حیات وحش باشد که به عنوان مقصد توریسم استفاده شود و در جای دیگر تولیدات گیاهی با مدیریت پایدار، در منطقه دیگر تروفه (نمونه قابل شکار حیات وحش) می تواند محصول حفاظت برای مردم باشد.

مدیر طرح حفاظت از یوزپلنگ آسیایی سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرد: در اجرای مدل مشارکتی در زیستگاه های یوزپلنگ آسیایی از تجربیات مشاوران بین المللی و داخلی استفاده می شود.

منبع: سایت خبری سبز پرس
تاریخ انتشار: 1392/06/17 - 9:16
شناسنامه انجمن

انجمن ارزیابی محیط زیست ایران

گروه تخصصی: بين رشته‌ای

زمینه تخصصی: علوم محیط زیست، ارزیابی اثرات محیط زیستی، ارزیابی توان اکولوژیکی، آمایش سرزمین، اقتصاد محیط زیست، ظرفیت برد، خدمات اکوسیستمی، آموزش محیط زیست

شماره ثبت: 15758

تاريخ ثبت: 1381/6/18

طراحی و اجرا : شرکت آداک