English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 66950848- 021
نمابر: 66950848- 021
آدرس دبیرخانه: تهران،خیابان انقلاب، خیابان قدس، ابتدای خیابان طالقانی- شماره 594- ساختمان امور ایثارگران- طبقه سوم
پست الکترونیکی: info.iraneia@yahoo.com
کد پستی: 1417863181
آمار بازدید
مشاهده خبر
به نقل از National Geographic ماه مه 2013

به نقل از National Geographicماه مه 2013

 

اگر به هوش نباشیم، کشاورزی با استفاده از کودهای شیمیایی سیاره ما را نابود خواهد کرد.

به نکات زیر توجه فرمایید:

-         امروزه جلبک هایی که با تغذیه از فیبروژن ناشی از آبشویی کشتزارها و چمن ها به رشد انفجاری رسیده اند بسیاری از گیاهان بومی چشمه ها را از میدان خارج کرده اند.

-         بهرحال نیمی از مردم جهان، اگر به واسطه استفاده از کودهای شیمیایی نیتروژن نبود از گرسنگی می مردند. اما سود چنین استفاده هایی در تمام جهان یکسان نبوده است مانند صحرا در آفریقا که سالانه 290 میلیون نفر به خاطر غیرحاصلخیزی و یا گرانی کود در خطر گرسنگی هستند. در جاهای دیگر استفاده بیش از حد از این کودها، آبراهه ها را آلوده می کند و گازهای گلخانه ای متصاعد می سازد.

-         داده Inputکود ازته در جهان 59% است که از این میزان 47% به همراه گیاهان برداشت می شوند و در دستگاه گوارش ما جای می گیرند. 53% به صورت اضافه در زمین باقی می مانند. این مازاد که ناشی از کشت گندم، برنج و ذرت است در چین، هند و ایالات متحده آمریکا به ترتیب بیش از اندازه است. چین 60%بیش از ضرورت کود ازته مصرف می کند.

+ سوپر ماده ها

پس از جدول مندلیف دانشمندان 26 عنصر جدید به آن اضافه کرده اند. با ترکیب این عناصر ماده های جالبی برای استفاده انسان به دست آمده اند. یکی از آنها کربن خرد شده ای است که مولکول جدیدی از آن به دست آمده که می تواند الماس را خراش دهد ولی هنوز نامگذاری نشد است. همچنین باید از سبک ترین و سیاه ترین گرافیت نام برد که ضد آب است و الکتریسیته را از خود عبور می دهد و تمام نورها را جذب می کند. در این صورت سیاه ترین است. گرافن که یک میلیونیم مولی انسان است یک عنصر جدید است که می تواند وزن یک پیانو را تحمل کند.

تاریخ انتشار: 1392/10/16 - 7:50
شناسنامه انجمن

انجمن ارزیابی محیط زیست ایران

گروه تخصصی: بين رشته‌ای

زمینه تخصصی: علوم محیط زیست، ارزیابی اثرات محیط زیستی، ارزیابی توان اکولوژیکی، آمایش سرزمین، اقتصاد محیط زیست، ظرفیت برد، خدمات اکوسیستمی، آموزش محیط زیست

شماره ثبت: 15758

تاريخ ثبت: 1381/6/18

طراحی و اجرا : شرکت آداک