English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 66950848- 021
نمابر: 66950848- 021
آدرس دبیرخانه: تهران،خیابان انقلاب، خیابان قدس، ابتدای خیابان طالقانی- شماره 594- ساختمان امور ایثارگران- طبقه سوم
پست الکترونیکی: info.iraneia@yahoo.com
کد پستی: 1417863181
آمار بازدید
مشاهده خبر
در آستانه‌ی یک ملاقات بی‌سابقه با حسن روحانی!

محمددرویش:مرد شماره‌ی یک کابینه‌ی یازدهم می‌خواهد به زودی ملاقاتی رودررو با نمایندگانی از تمامی سمن‌های موجود در کشور داشته باشد تا از نزدیک در جریان درخواست‌ها و مطالبات ایشان قرار گیرد. در بخش نهادهای مدنی فعال در حوزه‌ی محیط زیست وظیفه‌ی جمع‌آوری نظرات بر عهده‌ی دفتر آموزش و مشارکت مردمی سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفته است. لطفاً همراهی فرمایید ...

قرار است به زودی و برای نخستین بار در یک ملاقات تاریخی، عالی‌ترین مقام جمهور ایران - دکتر حسن روحانی - با حدود دو هزار نفر از نمایندگان سمن‌های کشور ملاقات کنند. این دیدار بی‌سابقه می‌تواند از یک سو فصل تازه‌ای از توجه و احترام دولت تدبیر و امید به نهادهای غیردولتی و جلب مشارکت واقعی مردم در تصمیم‌گیری‌ها را نشان داده و از سوی دیگر، عزم جدی دولتمردان در تیم یازدهم را به کاهش نگاه امنیتی نسبت به فعالیت سمن‌ها (سازمان‌های مردم‌نهاد) و برون‌سپاری مسئولیت‌هاشان نمایش دهد. آشکار است که این آرمان و نقشه‌ی نوین راه به مفهوم واقعی کلمه شاید تحقق نیابد اگر سمن‌ها تکلیف خود را به درستی در حاکمیت ندانند و نسبت‌، نقش و منزلت‌شان در قوانین موضوعه مملکت دقیقاً تبیین نگردیده باشد؛ موضوعی که باید هر چه سریع‌تر با ساماندهی قانون سمن‌ها در دولت و مجلس نهایی شود.

به هر حال، در بخش سمن‌های محیط زیستی، وظیفه‌ی ساماندهی و بررسی مهم‌ترین مطالبات ایشان از فرد شماره یک قوه‌ی مجریه بر عهده‌ی سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفته که بتواند نظرات تمامی تشکل محیط زیستی فعال در این حوزه را جمع‌آوری و اولویت‌بندی کند.
 از این رو، از دوستداران محیط زیست و فعالان در تشکل‌های غیردولتی این حوزه تقاضا دارد حداکثر تا پایان دی ماه 1392، مهم‌ترین درخواست‌ها و مطالبات خویش را از شخص رییس جمهور بر روی کاغذ آورده و از سه طریق به شرح زیر ارسال فرمایید.
شما می‌توانید نظرات خود را از طریق کامنت در زیر همین یادداشت درج کرده و یا آن که به شماره‌های نمابر: 88233071 و 88233072 به دفتر آموزش و مشارکت مردمی سازمان حفاظت محیط زیست ارسال کنید و یا آنکه از طریق رایانامه به نشانی: m.darvish@doe.irبرایم بفرستید.
بی‌شک محتوای یادداشت‌های شما در نهایت در دفتر آموزش و مشارکت مردمی سازمان حفاظت محیط زیست و با حضور نمایندگانی از سمن‌های کشور مورد بررسی و فراکافت قرار گرفته و مهم‌ترین آنها با توجه به وقتی که در اختیار قرار می‌گیرد به ترتیب اولویت، در ملاقات رودررو با رییس جمهور توسط یکی از فعالان محیط زیست کشور قرائت خواهد شد.

منبع: خبرآنلاین
تاریخ انتشار: 1392/10/18 - 9:24
شناسنامه انجمن

انجمن ارزیابی محیط زیست ایران

گروه تخصصی: بين رشته‌ای

زمینه تخصصی: علوم محیط زیست، ارزیابی اثرات محیط زیستی، ارزیابی توان اکولوژیکی، آمایش سرزمین، اقتصاد محیط زیست، ظرفیت برد، خدمات اکوسیستمی، آموزش محیط زیست

شماره ثبت: 15758

تاريخ ثبت: 1381/6/18

طراحی و اجرا : شرکت آداک