English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 66950848- 021
نمابر: 66950848- 021
آدرس دبیرخانه: تهران،خیابان انقلاب، خیابان قدس، ابتدای خیابان طالقانی- شماره 594- ساختمان امور ایثارگران- طبقه سوم
پست الکترونیکی: info.iraneia@yahoo.com
کد پستی: 1417863181
آمار بازدید
مشاهده خبر
فرماندار تهران: اقدامات توسعه‌ای موجب تخریب منابع طبیعی

عیسی فرهادی که به منظور بازدید و بررسی برخی از مسائل و مشکلات به اداره‌کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان تهران آمده بود در جمع مدیران و مسئولان این اداره‌کل افزود: منابع‌طبیعی صندوق ذخیره و پس‌اندازی است که نسل امروز و نسل‌های آینده بایستی بدرستی از آن استفاده کنند.

فرماندار تهران با اشاره به پدیده‌هایی همچون تغییرات اقلیم و گرم شدن کره زمین که به عنوان برخی از چالش‌های مهم امروز جامعه بشری به شمار می‌رود اظهار کرد: با توجه به ارزش و اهمیتی که منابع‌طبیعی دارد و جزو سرمایه ملی محسوب می‌شود، حفظ و نگهداری آن نیز کار مهم و سختی است که اراده و عزم ملی و همکاری سایر دستگاهها و نهادها را می طلبد.

فرهادی مقوله فرهنگسازی را راهکاری مناسب برای حفاظت از این عرصه‌های ملی دانست و خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ منابع‌طبیعی و فرهنگسازی در این ارتباط موجب ارتقای آگاهی عمومی و جلب مشارکت مردم در امر حفاظت از طبیعت خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران صورت گرفته است تأکید کرد: هر اقدام موفقی که در تهران انجام شود به عنوان الگو در سایر نقاط کشور مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

در این جلسه غلامعباس عبدی‌نژاد - مدیرکل منابع طبیعی استان تهران نیز گزارشی از وضعیت منابع طبیعی و آبخیزداری استان ارائه کرد و گفت: با توجه به آلودگی هوا و وجود آلاینده‌های زیاد در تهران توسعه فضای سبز بسیار با اهمیت است که این اداره‌کل تا کنون اقدامات موثری را در این خصوص انجام داده است و در حال حاضر طرح ملی جنگل‌کاری و توسعه فضای سبز شمال تهران را در دستور کار دارد.

وی منابع‌طبیعی را به عنوان بستری برای فعالیتهای اجتماعی و اقتصادی دانست و افزود: اگر به منابع‌طبیعی توجه ویژه شود یعنی اینکه به تمامی بخشها توجه شده است.

مدیرکل منابع طبیعی استان تهران از آمادگی این اداره‌کل برای مشارکت در توسعه جنگل‌کاری و فضای سبز واحداث بوستانهای روستائی خبرداد.

منبع: ایسنا
تاریخ انتشار: 1392/10/18 - 9:26
شناسنامه انجمن

انجمن ارزیابی محیط زیست ایران

گروه تخصصی: بين رشته‌ای

زمینه تخصصی: علوم محیط زیست، ارزیابی اثرات محیط زیستی، ارزیابی توان اکولوژیکی، آمایش سرزمین، اقتصاد محیط زیست، ظرفیت برد، خدمات اکوسیستمی، آموزش محیط زیست

شماره ثبت: 15758

تاريخ ثبت: 1381/6/18

طراحی و اجرا : شرکت آداک