English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 66950848- 021
نمابر: 66950848- 021
آدرس دبیرخانه: تهران،خیابان انقلاب، خیابان قدس، ابتدای خیابان طالقانی- شماره 594- ساختمان امور ایثارگران- طبقه سوم
پست الکترونیکی: info.iraneia@yahoo.com
کد پستی: 1417863181
آمار بازدید
مشاهده خبر
ورود مجلس به ماجرای مرگ پلنگ ها

در چند هفته گذشته بارها خبر مربوط شلیک و کشته شدن پلنگ در نقاط مختلف ایران در رسانه های خبری منتشر شد. برخی مانند پلنگ لرستان هنوز تحت درمان هستند و برخی نیز مانند البرز پلنگی که در تنکابن مورد هدف شکارچیان قرار گرفت، با تشخیص پزشکان از درد بیشتر رهایی یافت. تکرار اخبار مربوط به کشته شدن پلنگ ها باعث شد تا فراکسیون محیط زیست مجلس به این موضوع واکنش نشان دهد.
کمال الدین پیر موذن، عضو فراکسیون محیط زیست مجلس در گفت و گو با خبرگزاری CHNبا اشاره به کشته شدن چند پلنگ در روزهای اخیر می گوید که مجلس و فراکسیون محیط زیست برای بررسی بیشتر وارد موضوع خواهد شد.
پیر موذن عضو فراکسیون محیط زیست می گوید: این طور که به نظر می رسد اراده ای برای کشته شدن پلنگ ها این حیوان بی نظیر و نادر شکل گرفته شده است. متاسفانه درباره دیگر حیوانات نیز اخبار خوبی به گوش نمی رسد و کار به جایی رسیده است که شکارچیان در داخل تهران حیوانات را می کشند.
اشاره پیرموذن به کشته شدن یک گوزن زرد ایرانی در پارک پردیسان است. شنبه شب در پی شلیک گلوله فرد یا افرادی ناشناس، یک گوزن زرد ایرانی که در داخل محدوده ای فنس کشیده شده در پارک طبیعت پردیسان و در مجاورت سازمان حفاظت محیط زیست نگهداری می شد، کشته شد. این گوزن زرد حدودا 6 ساله و نر بوده و بر اساس رادیوگرافی صورت گرفته سه گلوله به گردن حیوان اصابت کرده و باعث مرگش شده است.
این عضو فراکسیون محیط زیست مجلس کشته شدن حیوانات در هفته های گذشته را به سونامی بسیار خطرناکی تشبیه می کند که گریبان گیر حیات وحش کشور شده است و می گوید: امیدوارم این سونامی با همت همه مسئولان خاتمه پیدا کند. اما اگر خدای نکرده استمرار پیدا کند ما مجبوریم به عنوان نمایندگان مردم این موضوع را مورد نظارت و بررسی بیشتر قرار دهیم و احتمال دارد برای رسیدگی به این موضوع از سازمان حفاظت از محیط زیست تحقیق و تفحص انجام شود.
پیرموذن با ابراز تاسف از این که فراکسیون محیط زیست مجلس تاکنون جلسه ای برای بررسی این موضوع نداشته است، به جلسه چند هفته پیش اعضای این فراکسیون با معصومه ابتکار اشاره می کند و می گوید: تنها جلسه ما نشستی بود که با رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست داشته ایم و دغدغه های خودمان را در این خصوص مطرح کرده ایم. در این جلسه تقویت و حمایت بیشتر از محیط بان ها به عنوان یکی از راهکارهای جدی مقابله با شکار مطرح شد. همچنین به این منظور ملاقاتی با رئیس قوه قضاییه داشتیم که از سیاست های حمایتی این قوه هم در این خصوص بهره مند شویم.
پیرموذن تاکید می کند که «مجلس بدون شک موضوع شکار پلنگ ها و دیگر حیوانات را بطور جدی پیگیری خواهد کرد».

 

منبع: www.iren.ir // ایرن
تاریخ انتشار: 1392/11/06 - 14:6
شناسنامه انجمن

انجمن ارزیابی محیط زیست ایران

گروه تخصصی: بين رشته‌ای

زمینه تخصصی: علوم محیط زیست، ارزیابی اثرات محیط زیستی، ارزیابی توان اکولوژیکی، آمایش سرزمین، اقتصاد محیط زیست، ظرفیت برد، خدمات اکوسیستمی، آموزش محیط زیست

شماره ثبت: 15758

تاريخ ثبت: 1381/6/18

طراحی و اجرا : شرکت آداک