English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 66950848- 021
نمابر: 66950848- 021
آدرس دبیرخانه: تهران،خیابان انقلاب، خیابان قدس، ابتدای خیابان طالقانی- شماره 594- ساختمان امور ایثارگران- طبقه سوم
پست الکترونیکی: info.iraneia@yahoo.com
کد پستی: 1417863181
آمار بازدید
مشاهده خبر
انتخاب مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس بعنوان قهرمان تالاب

ابراهیمی کارنامی مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس قهرمان ملی تالاب معرفی شد.
به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENAبه نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس ، هر ساله در کشور با بررسی فعالیت‌های افراد در سه حوزه: تشکل‌های زیست محیطی، پژوهش‌های صورت گرفته و مدیریت اجرایی یک نفر بعنوان قهرمان تالاب معرفی می‌شود که با توجه به کارنامه درخشان ابراهیمی کارنامی مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس در این حوزه، سازمان حفاظت محیط زیست وی را بعنوان قهرمان ملی تالاب معرفی کرد.
روز سیزدهم بهمن ماه مراسم روز جهانی تالاب با حضور مقامات کشوری و استانی در شهر تبریز برگزار شد و با توجه به سفر خانم دکتر ابتکار به عراق مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس لوح قهرمانی را از نمایندگان وی که در مراسم حضور داشتند دریافت نمود.
این مراسم با حضور معاون محیط زیست طبیعی سازمان، مدیر طرح ملی تالاب، استاندار تبریز، نماینده ویژه رییس جمهور در احیاء تالاب ارومیه، مشاورین خانم دکتر ابتکار و جمع کثیری از مدیران و کارشناسان برگزار شد و از مدیر کل سبز اندیش و پر تلاش حفاظت محیط زیست فارس بعنوان قهرمان ملی تالاب تقدیر شد.
از جمله دلایل برگزیدن مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس بعنوان قهرمان ملی تالاب را می‌توان مواردی همچون: پیگیری و اجرای برنامه‌های احیایی و حفاظتی در حوزه تالاب‌های استان (از جمله پیگیری حقابه تالاب‌های بختگان و طشک)، جلب مشارکت‌های مردمی برای حفظ و احیاء تالابها و حمایت از برنامه های تشکلهای مردم نهاد در حفظ و حمایت از تالابها ،تعیین حدود تالابها و تثبیت آنها،لایروبی زهکش های منتهی به تالابها،عدم تایید طرح های تهدید کننده تالابها ،جلوگیر ی از احداث جاده در تالابها،انجام طرح های پژوهشی در راستای احیاء تالابها و معرفی یک تالاب استان برای تثبیت در کنوانسیون رامسر و سایر اقدامات حفاظتی و احیایی در حوزه تالاب عنوان کرد.
گفتنی است در یکی از جلسات شورای برنامه‌ریزی استان مدیر کل محیط زیست فارس در حمایت از اختصاص حقابه تالاب پریشان بسیار دفاع کرد تاجایی که از فرط ناراحتی نسبت به وضعیت تالاب و زیستمندان منطقه اشک ریخت و البته موفق به اختصاص 40 میلیون مترمکعب حقابه به به تالاب بختگان نیز شد.که این مهم نمونه‌ای از پی‌گیری های مستمر ایشان در حوزه محیط زیست استان می باشد.
ایران دارای 250 تالاب با مساحت حدود 2/5 میلیون هکتار می باشد. 22 تالاب با مساحت یک میلیون و 481 هزار و 187 هکتار در کنوانسیون رامسر ثبت شده و اهمیت جهانی دارند. از تالاب های بین المللی ایران 7 تالاب در کرانه دریای خزر، 5 تالاب در کرانه خلیج فارس، یک تالاب درکرانه دریای عمان و 9 تالاب در استان های داخلی و یک تالاب مرزی می باشند .در استان فارس نیز5 تالاب شامل: ارژن و پریشان ،طشک و بختگان و کمجان با مساحت 132 هزار هکتار درلیست تالابهای کنوانسیون رامسر میباشد.


 

منبع: سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)
تاریخ انتشار: 1392/11/28 - 11:49
شناسنامه انجمن

انجمن ارزیابی محیط زیست ایران

گروه تخصصی: بين رشته‌ای

زمینه تخصصی: علوم محیط زیست، ارزیابی اثرات محیط زیستی، ارزیابی توان اکولوژیکی، آمایش سرزمین، اقتصاد محیط زیست، ظرفیت برد، خدمات اکوسیستمی، آموزش محیط زیست

شماره ثبت: 15758

تاريخ ثبت: 1381/6/18

طراحی و اجرا : شرکت آداک