English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 66950848- 021
نمابر: 66950848- 021
آدرس دبیرخانه: تهران،خیابان انقلاب، خیابان قدس، ابتدای خیابان طالقانی- شماره 594- ساختمان امور ایثارگران- طبقه سوم
پست الکترونیکی: info.iraneia@yahoo.com
کد پستی: 1417863181
آمار بازدید
مشاهده خبر
یازدهمین همایش ارزیابی اثرات محیط زیستی ایران برگزار شد

یازدهمین همایش ارزیابی اثرات محیط زیستی ایران برگزار شد

  همایش  با تلاوت آیات  قرآن مجید  و پخش سرود جمهوری اسلامی در ساعت 9 صبح چهارشنبه هفتم اسفند ماه آغاز شد. در ابتدا خانم دکتر مبرقعی دبیر انجمن گزارشی را از فعالیت ها و دستاوردهای انجمن در سال 1392 ارائه نمودند. انتشار دو فصلنامه پژوهشهای محیط زیست و محیط و توسعه، برگزاری بیش از بیست کارگاه و سخنرانی، عضویت در انجمن جهانی ارزیابی اثرات  و همچنین  مشارکت در نمایشگاههای محیط زیستی و برگزاری بازدید های علمی از اهم فعالیت های انجمن در این سال بود. در ادامهآقای دکتر جوزی دبیر علمی همایش و عضو هیات مدیره انجمن به ارائه گزارشی از روند برگزاری همایش پرداختند و بیان داشتند از 143 مقاله رسیده به دفتر همایش پس از داوری 13  مقاله برای ارائه شفاهی و 32 مقاله برای ارائه پوستری انتخاب گردید.  آقای دکتر مخدوم رئیس هیات مدیره انجمن از دیگر سخنرانان افتتاحیه بودند. ایشان ضمن تاکید بر ضرورت حمایت بیش از پیش دانشجویان از انجمن و مشارکت آنان در پیشبرد امور ، رمز موفقیت و ماندگاری انجمن را حمایتهای اعضا و دانشجویان دانستند.   در ادامه آقای دکتر متصدی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان سخنانی در خصوص اهمیت وجود انجمن ارزیابی و نقش و ماموریت آن بر ضرورت تعامل بیش از پیش انجمن با سازمان حفاظت محیط زیست تاکید نمودند.  در ادامه روز نخست  9 مقاله به صورت سخنرانی ارائه شد و  مقالات پوستر ی در سالن همایش جهت بازدید و استفاده شرکت کنندگان نصب گردید. در پایان روز اول نشست تخصصي با عنوان آسيب شناسي نظام ارزيابي محيط زيستي در ايران با حضور مدیران و مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست و همچنین مسئولان انجمن ارزیابی محیط زیست، پایان بخش مراسم بود.

در روز دوم همایش پس از تلاوت قرآن و پخش سرود جمهوری اسلامی چهار مقاله دیگر ارائه گردید  و به بحث گذاشته شد . پس از آن مجمع عمومي انجمن ارزيابي محيط زيست ايران برگزار شد و انتخابات جدید هیات مدیره به انجام رسید.   در این بخش  که با حضور بیش از 120 تن از اعضای انجمن صورت پذیرفت 7 تن عضو اصلی و دو تن عضو علی البدل هیات مدیره و همچنین بازرسین اصلی و علی البدل انتخاب شدند.  در پایان مراسم از بزرگان و پیشکسوتان محیط زیست آقایان دکتر محقق داماد ، دکتر بلوچ، دکتر جزیره ای و دکتر شامخی به پاس تلاشهای بیدریغشان در اعتلای محیط زیست کشور تقدیر به عمل آمد.  همچنین از دو تن از محیط بانان و جنگل بانان غیور  کشور تجلیل شد.

تاریخ انتشار: 1392/12/18 - 9:46
شناسنامه انجمن

انجمن ارزیابی محیط زیست ایران

گروه تخصصی: بين رشته‌ای

زمینه تخصصی: علوم محیط زیست، ارزیابی اثرات محیط زیستی، ارزیابی توان اکولوژیکی، آمایش سرزمین، اقتصاد محیط زیست، ظرفیت برد، خدمات اکوسیستمی، آموزش محیط زیست

شماره ثبت: 15758

تاريخ ثبت: 1381/6/18

طراحی و اجرا : شرکت آداک