English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 66950848- 021
نمابر: 66950848- 021
آدرس دبیرخانه: تهران،خیابان انقلاب، خیابان قدس، ابتدای خیابان طالقانی- شماره 594- ساختمان امور ایثارگران- طبقه سوم
پست الکترونیکی: info.iraneia@yahoo.com
کد پستی: 1417863181
آمار بازدید
مشاهده خبر
اخطار سوم سازمان محیط زیست به وزارت نیرو

به گزارش خبرنگار مهر دکتر پروین فرشچی در نشست خبری که پیش از ظهر یکشنبه در سازمان محیط زیست برگزاری شد در پاسخ به خبرنگار مهر در خصوص اینکه قرار بود وزارت نیرو تا پایان سال 90 سیستم تصفیه فاضلاب شهری شهرهای ساحلی با جمعیت بالای 20 هزار نفر را ساماندهی کند اما هنوز این اتفاق نیفتاده گفت: سازمان محیط زیست یک سازمان نظارتی و حاکمیتی است و در این خصوص تا کنون چندین بار به وزارت نیرو تذکر داده و چنانچه تذکرات این سازمان ثمربخش نباشد در ادامه روند پیگیری از ابزارهای دیگر همچون شکایت، استفاده می شود.

به گفته وی، حدود 17 روز پیش سومین اخطار از سوی سازمان محیط زیست به وزارت نیرو ابلاغ شد که این اخطار ملایمت اخطارهای قبلی را نداشت و چنانچه این وزارتخانه به درخواست سازمان محیط زیست ترتیب اثر ندهد اخطارهای بعدی از ملایمت کمتری برخوردار خواهند بود.

فرشچی در ادامه گفت: در حال حاضر ذخایر آبزیان کشور به شدت رو به کاهش است که در ریشه یابی هایی که در خصوص علل این موضوع انجام شده دلایل مختلفی مطرح شده اما مهمترین دلیلی که می توان عنوان کرد قاچاق و صید ماهیان خاویاری در دریای خزر و سدسازی های بی رویه از سوی دیگر است.

به گفته معاون دریایی سازمان محیط زیست اگرچه قاچاق ماهیان خاویاری در ایران ناچیز است اما مافیای قاچاق خاویار در کشورهای حاشیه دریای خزر همچنان وجود دارد چرا که قیمت خاویار در دیگر کشورهای جهان بسیار بالاست و به حدود کیلویی 5 هزار دلار می رسد اما در بازارهای بومی کشورهای دریایی خزر به راحتی می توان یک کیلو خاویار را با 150 دلار خریداری کرد.

۱۳۹۳/۱/۳۱

منبع: مهر
تاریخ انتشار: 1393/02/07 - 9:14
شناسنامه انجمن

انجمن ارزیابی محیط زیست ایران

گروه تخصصی: بين رشته‌ای

زمینه تخصصی: علوم محیط زیست، ارزیابی اثرات محیط زیستی، ارزیابی توان اکولوژیکی، آمایش سرزمین، اقتصاد محیط زیست، ظرفیت برد، خدمات اکوسیستمی، آموزش محیط زیست

شماره ثبت: 15758

تاريخ ثبت: 1381/6/18

طراحی و اجرا : شرکت آداک