English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 66950848- 021
نمابر: 66950848- 021
آدرس دبیرخانه: تهران،خیابان انقلاب، خیابان قدس، ابتدای خیابان طالقانی- شماره 594- ساختمان امور ایثارگران- طبقه سوم
پست الکترونیکی: info.iraneia@yahoo.com
کد پستی: 1417863181
آمار بازدید
مشاهده خبر
افزایش امید به رهایی محیط بان دنا از چوبه دار

دکتر اسماعیل کهرم در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به دیدار دو روز پیش خانواده محیط بان محکوم به قصاص دنا با خانواده مقتول افزود: بر اساس رسم و رسومات حاکم در  کهگیلویه و بویر احمد و منطقه دنا همین که خانواده مقتول به خانواده خالدی اجازه دیدار ، احساس همدردی و عزاداری داده اند بدان معنی است که تا حدودی زمینه برای گذشت از قصاص محیط بان دنا فراهم شده است.

به گفته وی، بر اساس گزارش های رسیده در این مراسم بیش از هزار نفر از هر دو طایفه حضور داشتند و خانواده مقتول محمد پایه گذار از همه پذیرایی کردند.

کهرم با اشاره به دیداری که حدود یک ماه و نیم پیش با عمو و دختر 14 ساله محیط بان دنا داشته اظهار داشت: در این دیدار دختر خالدی نامه ای بسیار تکان دهنده خطاب به رییس سازمان محیط زیست نوشتند که موجب شد با وجود اینکه دکتر ابتکار پیش از این نیز پیگیر بخشودگی دو محیط بان محکوم به قصاص دنایی بود پیگیری ها را با جدیت بیشتری از از سر بگیرد.

مشاور رییس سازمان محیط زیست با اشاره به اینکه در حال حاضر همه چیز در اختیار و اراده خانواده مقتول است تصریح کرد: اما همین دیدار به منزله شکسته شدن سدی بزرگ است و بنده به دوستداران محیط زیست وعده می دهم که در سال جاری با توجه به قرائن و شواهد این دو خانواده از قصاص این دو محیط بان با بزرگواری خواهند گذشت.

وی افزود: البته سازمان محیط زیست و به ویژه رییس سازمان از تلاش و پیگیری های روزانه برای رهاای این دو محیط بان و جلب رضایت خانواده های مقتول دست نمی کشد

۱۳۹۳/۲/۷

منبع: مهر
تاریخ انتشار: 1393/02/07 - 9:25
شناسنامه انجمن

انجمن ارزیابی محیط زیست ایران

گروه تخصصی: بين رشته‌ای

زمینه تخصصی: علوم محیط زیست، ارزیابی اثرات محیط زیستی، ارزیابی توان اکولوژیکی، آمایش سرزمین، اقتصاد محیط زیست، ظرفیت برد، خدمات اکوسیستمی، آموزش محیط زیست

شماره ثبت: 15758

تاريخ ثبت: 1381/6/18

طراحی و اجرا : شرکت آداک