English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 66950848- 021
نمابر: 66950848- 021
آدرس دبیرخانه: تهران،خیابان انقلاب، خیابان قدس، ابتدای خیابان طالقانی- شماره 594- ساختمان امور ایثارگران- طبقه سوم
پست الکترونیکی: info.iraneia@yahoo.com
کد پستی: 1417863181
آمار بازدید
مشاهده خبر
ابتکار در مراسم تجلیل از محیط بانان زیستگاه یوزپلنگ

به گزارش سبزپرس، معصومه ابتکار در همایش یوزپلنگ آسیایی با اشاره به اینکه انجمن یوزپلنگ نمونه بارزی از تشکل هایی است که با توجه به محدودیت ها با انگیزه های فراوان و نگاه تخصصی فعالیت می کند،‌اظهار داشت: سازمان حفاظت محیط زیست از سازمان های مردم نهاد حمایت می کند و تلاش می شود فعالیت های آنها بسط و گسترش پیدا کند.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه اگر می خواهیم حفاظت از محیط زیست نهادینه شود باید از نهاد های مدنی استمداد جوییم، گفت: نهاد های مدنی با دل و جان و با نگاه تخصصی برای بهبود وضعیت محیط زیست با همه محدودیت ها تلاش می کنند.

وی اعلام کرد: سازمان حفاظت محیط زیست در اولین فراخوان ملی برای همه سازمان های فعال در عرصه های محیط زیست ، منابع طبیعی و موضوعات مرتبط خواستار مشارکت در تهیه گزارش وضعیت محیط زیست در 100 روز اول کاری دولت است.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد : سازمان های مردم نهاد بر اساس فرمتی که در پورتال اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست قرار می گیرد، گزارش و نظرات به صورت خلاصه و در چارچوب فرم ارسال کنند.

وی با اشاره به اینکه سازمان حفاظت محیط زیست در گذشته شکایاتی از خبرنگاران و فعالان مدنی داشته است،‌افزود: رسماً این شکایت ها پس گرفته می شود و سازمان حفاظت محیط زیست از خبرنگاران و فعالان مدنی و خبرنگاران حوزه محیط زیست در آینده شکایت نخواهد کرد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه برای حفاظت از یوزپلنگ آسیایی، محیط بانان نقش زیادی در حفظ و اجرای شیوه های حفاظتی داشته اند،‌ خواستار بازنگری و آسیب شناسی طرح های حفاظتی از یوزپلنگ آسیایی در بخش دولت،‌اجرا و دربخش نهاد های مدنی شد.

وی تاکید کرد: برنامه های آتی حفاظت از یوزپلنگ آسیایی را بر اساس این آسیب شناسی بازنگری و تقویت کنیم و شاخص هایی تعریف کنیم که بر اساس آن تکالیف تعیین و سهم مشارکت جوامع محلی و دولت مشخص باشد و همه بر اساس آن پاسخگو باشیم.

ابتکار از همه کارشناسان و متخصصان بین المللی فعال در حفاظت از یوزپلنگ آسیایی خواست تا همکاری خود را با این پروژه ادامه دهند تا بتوانیم این گونه در معرض تهدید را بیشتر حفاظت کنیم.

 گفتنی است،‌در پایان این مراسم از محیط بانان منتخب زیستگاه های یوزپلنگ آسیایی و حامیان برگزاری همایش ملی تجلیل شد.

منبع: سبزپرس- گروه محیط زیست طبیعی
تاریخ انتشار: 1392/07/17 - 8:35
شناسنامه انجمن

انجمن ارزیابی محیط زیست ایران

گروه تخصصی: بين رشته‌ای

زمینه تخصصی: علوم محیط زیست، ارزیابی اثرات محیط زیستی، ارزیابی توان اکولوژیکی، آمایش سرزمین، اقتصاد محیط زیست، ظرفیت برد، خدمات اکوسیستمی، آموزش محیط زیست

شماره ثبت: 15758

تاريخ ثبت: 1381/6/18

طراحی و اجرا : شرکت آداک