English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 66950848- 021
نمابر: 66950848- 021
آدرس دبیرخانه: تهران،خیابان انقلاب، خیابان قدس، ابتدای خیابان طالقانی- شماره 594- ساختمان امور ایثارگران- طبقه سوم
پست الکترونیکی: info.iraneia@yahoo.com
کد پستی: 1417863181
آمار بازدید
مشاهده خبر
جلسه بررسی نشریات انجمن های علمی در محل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

 

جلسه بررسی نشریات انجمن های علمی در محل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

ساعت 14:30 روز شنبه مورخ 04/08/1394، به دعوت کمیسیون انجمن های علمی از سردبیران نشریات انجمن های علمی جلسه ای به منظور بررسی مشکلات و چالشهای نشر توسط انجمن های علمی برگزار شد. در این جلسه دکتر انتظامی، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد و دکتر دهقان از مرکز نشر دانشگاهی، حضور داشتند.

در ابتدای جلسه، آقای دکتر براری، دبیر کمیسیون انجمن های علمی وزارت علوم، ضمن ارائه آماری از تعداد انجمن های علمی و نیز نشریاتی که توسط آنها به چاپ می رسد، به اهمیت و نقش انجمن های علمی در تولید علم و نیز حضور در مجامع تصمیم سازی کشور تاکید نمودند.

ایشان ضمن برشمردن توانمندی های انجمن های علمی، خواستار ایفای نقش فعال انجمن های علمی در حوزه های مختلف گردیدند. حضور فعال در حوزه بین الملل، برگزاری همایش ها، برگزاری سخنرانی های مجازی با حضور استادان خارج از کشور، ایفای نقش مرجعیت علمی با جذب نخبگان، حضور در تصمیم سازی ها، توسعه تعاملات ملی، رصد و ممیزی علم و فناوری، همکاری با فرهنگستان علوم، تولید محتوا در سطح تحصیلات تکمیلی و تدوین اسناد راهبردی از اهم موارد مورد اشاره بودند. دکتر براری همچنین دولتی نشدن انجمن ها و عدم فعالیت در خارج از حوزه کاری را از خط قرمزهای فعالیت انجمن ها برشمردند.

در ادامه ایشان با طرح مشکلات انجمن های علمی بویژه در رابطه با اخذ مجوز نشریات از وزارت ارشاد و دشواری های پیش روی انجمن ها در چاپ مجلات از حاضران دعوت نمودند تا سوالات و خواسته های خود را با دکتر عظیمی، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد و دکتر دهقان از مرکز نشر دانشگاهی در میان گذارند.

جلسه با طرح سوالات و خواسته های انجمن های علمی از وزارت ارشاد بویژه در ارتباط با نشریات انجمن ها پیگیری گردید. طولانی بودن روند صدور مجوز نشر، هزینه های چاپ مجلات، درخواست برای حضور در نمایشگاه‌ها مانند نمایشگاه کتاب، استفاده از ظرفیت انجمن های علمی در تدوین درسنامه ها، ممیزی خبرنگاران علمی، معرفی انجمن ها در نشریات و رسانه ها از جمله موارد مطرح شده از سوی حاضران بودند.

در ادامه دکتر شریفی از کمیسیون انجمن های علمی، دکتر دهقان از مرکز نشر دانشگاهی و دکتر عظیمی، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد به سوالات طرح شده پاسخ دادند. این جلسه در ساعت 16:30 به پایان رسید.

لازم به ذکر است خانم لیدا داور به نمایندگی از انجمن ارزیابی محیط زیست ایران در این جلسه حضور یافتند.

 

تاریخ انتشار: 1392/08/14 - 14:48
شناسنامه انجمن

انجمن ارزیابی محیط زیست ایران

گروه تخصصی: بين رشته‌ای

زمینه تخصصی: علوم محیط زیست، ارزیابی اثرات محیط زیستی، ارزیابی توان اکولوژیکی، آمایش سرزمین، اقتصاد محیط زیست، ظرفیت برد، خدمات اکوسیستمی، آموزش محیط زیست

شماره ثبت: 15758

تاريخ ثبت: 1381/6/18

طراحی و اجرا : شرکت آداک