English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 66950848- 021
نمابر: 66950848- 021
آدرس دبیرخانه: تهران،خیابان انقلاب، خیابان قدس، ابتدای خیابان طالقانی- شماره 594- ساختمان امور ایثارگران- طبقه سوم
پست الکترونیکی: info.iraneia@yahoo.com
کد پستی: 1417863181
آمار بازدید
مشاهده خبر
تنها از طریق آموزش نمی‌توان منابع طبیعی را حفظ کرد

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و بودجه سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور تاکید کرد: تنها از طریق آموزش نمی‌توان منابع طبیعی را حفظ کرد باید از متدهای جدید استفاده کرد.

مصطفی کیا کجوری در دیدار با مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان مرکزی اظهار داشت: ترویج باید پیش قراول همه برنامه‌های سازمان قرار گیرد تا باعث توانمندسازی جوامع محلی و وابستگی کمتر مردم به منابع طبیعی شود.

وی با بیان اینکه باید جایگاه مشارکت مردمی را ارتقاء دهیم و تنها به صرف آموزش نمی‌توان منابع طبیعی را حفظ کرد افزود: باید با اختصاص اعتبارات به شیوه‌های جدید ، اجرای اهداف را جدی‌تر گرفته و با پشتکار بیشتری دنبال کنیم.

کیاکجوری تصریح کرد: ما می‌توانیم با کاشت گیاهان دارویی و آموزش و ترویج به مردم جهت شناخت و استفاده درست از این گیاهان، مراتع را از خطر تخریب و نابودی نجات دهیم.

به گزارش ایسنا در ادامه این جلسه یوسف یوسفی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی مشارکت و ترویج در موضوع حفاظت و توسعه عرصه‌های منابع طبیعی در مدیریت کلان سازمان متبوعه را یکی از مهمترین مقوله‌هایی که درسال‌های اخیر در دستور کار سازمان قرار گرفته عنوان کرد گفت: سازمان جنگل‌ها، مراتع و آّبخیزداری کشور مصمم است که با طرح‌هایی همچون ترسیب کربن، مقابله با بیابانزایی ، افزایش پوشش گیاهی و احیاء مراتع مشارکت و همبستگی مردمی پررنگ‌تر شود.

وی هدف اجرای پروژه ترسیب کربن در شهرستان محلات را بالابردن سطح آگاهی، دانش و بینش بهره‌برداران، تشکل گروه‌های توسعه، ایجادمشاغل جانبی، افزایش توانمندسازی جوامع محلی و وابستگی کمتر روستائیان به مراتع دانست و اظهار کرد: ما باید بتوانیم طی یک فرصت 5ساله اهدافمان را نهادینه و کار را به دست مجریان و بهره‌برداران منطقه بسپاریم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی اضافه کرد: در این راستا با اجرای فعالیت‌های آموزشی ترویجی که سبب ارتقاء سطح آگاهی و افزایش مهارت مجریان و بهره‌برداران عرصه‌های منابع طبیعی شده، حفظ، احیا، توسعه و بهره‌برداری اصولی از منابع طبیعی که هدف تخصصی خدمتگزاران به جامعه بوده تحقق خواهد یافت.

منبع: زیست بوم
تاریخ انتشار: 1392/08/23 - 14:30
شناسنامه انجمن

انجمن ارزیابی محیط زیست ایران

گروه تخصصی: بين رشته‌ای

زمینه تخصصی: علوم محیط زیست، ارزیابی اثرات محیط زیستی، ارزیابی توان اکولوژیکی، آمایش سرزمین، اقتصاد محیط زیست، ظرفیت برد، خدمات اکوسیستمی، آموزش محیط زیست

شماره ثبت: 15758

تاريخ ثبت: 1381/6/18

طراحی و اجرا : شرکت آداک