English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 66950848- 021
نمابر: 66950848- 021
آدرس دبیرخانه: تهران،خیابان انقلاب، خیابان قدس، ابتدای خیابان طالقانی- شماره 594- ساختمان امور ایثارگران- طبقه سوم
پست الکترونیکی: info.iraneia@yahoo.com
کد پستی: 1417863181
آمار بازدید
مشاهده خبر
میران آب سد زاینده رود به کمتر از 10درصد حجم این سد رسید

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه آب سد زاینده رود به کمتر از 10 درصد حجم خود رسیده است، گفت: با توجه به عدم پیش بینی دقیق میزان بارندگی و افت شدید سفره های آب زیرمینی، اطمینان کافی برای تامین آب در روزهای پایانی پاییز وجود ندارد.

به گزارش زیست بومو به نقل از ایرنا، «مجتبی قبادیان» روز سه شنبه اعلام کرد: با توجه به کاهش شدید ذخیره آب پشت سد زاینده رود، تأمین آب شرب نسبت به سایر نیازهای آبی دیگر در اولویت است.

وی با بیان اینکه استان اصفهان برای هفتمین سال پی درپی با وقوع پدیده خشکسالی مواجه است، افزود: بدلیل تغییر اقلیم، کاهش بارش در این منطقه صورت گرفته و حجم سد زاینده رود بشدت کاهش یافته است. 

وی اظهار کرد: در سالهای گذشته با توجه به نیاز آبی بخش های مختلف از جمله کشاورزی، باغداران و صنعت، بارها آب در رودخانه زاینده رود جاری شده که این امر بر چگونگی تامین آب شرب استان تاثیر قابل توجهی داشته است.

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان، چاههای ˈفلمنˈ را بعنوان دومین منبع تامین آب استان بیان کرد و گفت: در روزگاری نه چندان دور دبی برداشت از این چاهها به حدود چهار هزار لیتر بر ثانیه می رسید اما این رقم اکنون به حدود 250 تا 300 لیتر بر ثانیه رسیده است.

وی با اشاره به اینکه چاه های حریمی و متفرقه که بشدت متاثر از جریان آب رودخانه زاینده رود است نیز با خشکی یا کاهش شدید آبدهی روبرو شده است، تصریح کرد: در سالهای اخیر حجم منابع آبهای زیرزمینی نیز تقلیل یافته است.

وی لازمه تأمین آب را صرفه جویی شهروندان و مشترکین استان در مصرف آب حداقل به میزان 20 درصد دانست و تاکید کرد: درصورت عدم همکاری همه بخش ها و مشترکین، احتمال افت فشار و قطعی آب بویژه در طبقات بالای واحدهای مسکونی وجود خواهد داشت.

قبادیان گفت: این اداره با زیرپوشش قراردادن 92 شهر و بیش از یک میلیون انشعاب، آب جمعیتی در حدود چهار میلیون نفر را تأمین می کند. 

وی افزود: آب 85 درصد جمعیت بیش از 50 شهر و 300 روستا از طریق طرح آبرسانی اصفهان بزرگ مشتمل بر تصفیه خانه آب باباشیخعلی و چاه های فلمن حاشیه رودخانه زاینده رود تأمین می شود که بطور مستقیم از رودخانه زاینده رود متأثر است. 

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان با اشاره به رسالت این شرکت برای تامین و توزیع آب آشامیدنی سالم گفت: علاوه بر پایش ها و کنترل های کیفی روزانه در همه ایام، مسوولان مرکز بهداشت استان و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز نظارت کیفی خود را اعمال می کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفای استان اصفهان، وی تصریح کرد: تاکنون هیچ مشکلی خاصی در این زمینه گزارش نشده است و در باره کیفیت آب اطمینان کاملی وجود دارد.

منبع: زیست بوم
تاریخ انتشار: 1392/08/23 - 15:10
شناسنامه انجمن

انجمن ارزیابی محیط زیست ایران

گروه تخصصی: بين رشته‌ای

زمینه تخصصی: علوم محیط زیست، ارزیابی اثرات محیط زیستی، ارزیابی توان اکولوژیکی، آمایش سرزمین، اقتصاد محیط زیست، ظرفیت برد، خدمات اکوسیستمی، آموزش محیط زیست

شماره ثبت: 15758

تاريخ ثبت: 1381/6/18

طراحی و اجرا : شرکت آداک